6 min.

V čem podnikat? Tipy na podnikání bez počátečního kapitálu

Červenec 9, 2024
Štěpán Gjurič
Hledáte podnikatelskou inspiraci? Přinášíme vám přehled podnikání, kde nejsou potřeba velké vstupní investice.

Podnikání je často vnímáno jako cesta k finanční nezávislosti a osobní svobodě. Na rozdíl od tradičního zaměstnání, kde je výše výdělku pevně stanovená a pracovní doba striktně určena, podnikání nabízí možnost ovlivňovat přímo výši svých příjmů a flexibilně si plánovat svůj čas. Tento způsob obživy přináší řadu benefitů, které stojí za to zvážit, pokud uvažujete o změně kariéry nebo hledáte nové příležitosti.

V čem podnikat bez kapitálu

Jedním z největších mýtů, které obklopují podnikání, je představa, že potřebujete značný kapitál k rozjezdu vlastního byznysu. To však rozhodně neplatí pro profesi realitního makléře. Jedním z hlavních důvodů, proč je skvělé podnikat jako realitní makléř, je skutečnost, že vstupní náklady nejsou velké.

Pro začátek potřebujete pouze základní výbavu. Vystačíte si s počítačem a mobilní telefonem. Jako realitní makléř budete pravděpodobně pořád v pohybu, takže se může hodit i auto, ale rozhodně to není podmínka ani překážka. V RE/MAX Horizont poskytujeme nováčkům komplexní školení, podporu i kancelářské prostory, což dále snižuje potřebu počátečního kapitálu. Další výhodou je, že nemusíte nakupovat žádné zboží ani materiál, což minimalizuje rizika spojená s podnikáním.

V čem podnikat na mateřské

Pro mnoho rodičů na mateřské dovolené je hledání způsobu, jak skloubit péči o děti s prací, velkou výzvou. Práce realitního makléře nabízí ideální řešení. Jedním z hlavních benefitů této profese je její flexibilita. Realitní makléři si sami určují pracovní dobu, což znamená, že mohou snadno přizpůsobit své pracovní závazky potřebám své rodiny.

Tato flexibilita umožňuje rodičům na mateřské dovolené plánovat pracovní schůzky a prohlídky nemovitostí v době, kdy mají k dispozici hlídání, nebo když děti spí. Navíc moderní technologie umožňují realitním makléřům pracovat z domova, což dále usnadňuje kombinaci práce a péče o děti.

V RE/MAX Horizont naše kolegy vždy rádi vidíme osobně, ale je pravda, že kromě měsíční porady jsou spíš všichni hlavně v terénu, na home office nebo kdekoliv, kde se jim to hodí.

V čem podnikat v roce 2024? Trh s bydlením ožívá

Rok 2024 slibuje být rokem významného růstu na trhu s nemovitostmi. Po krátkém útlumu v předchozích letech se trh začíná opět zotavovat a nabídka nemovitostí se zvyšuje. To představuje skvělou příležitost pro nové realitní makléře.

Ekonomické ukazatele naznačují, že poptávka po bydlení bude i nadále růst, což znamená více obchodních příležitostí pro realitní makléře. Investice do nemovitostí se stále považují za stabilní a bezpečný způsob uložení peněz, což přitahuje mnoho nových kupujících i investorů.

Vstup do této dynamické a rostoucí oblasti vám umožní nejen dosáhnout finanční stability, ale také si vybudovat dlouhodobou kariéru. Realitní makléřství nabízí širokou škálu možností, od prodeje rezidenčních nemovitostí až po komerční objekty, což vám umožní specializovat se na segment trhu, který vás nejvíce zajímá.

Výhody a nevýhody podnikání jako realitní makléř

Než se rozhodnete stát realitním makléřem, určitě stojí za to si uvědomit, že začátky budou náročné. Pravděpodobně vám bude trvat několik měsíců, než prodáte svou první nemovitost, za kterou získáte provizi. Na toto období si tak musíte připravit finanční rezervu, abyste ho překlenuli. V naší kanceláři děláme vše proto, aby se nováčkům dařilo – pomáháme jim třeba leady zdarma.

Máme ale i dobrou zprávu. Práce realitního makléře je velmi perspektivní, naši nejlepší kolegové si vydělají i přes 300 tisíc Kč měsíčně. Makléř řeší základní lidskou potřebu – bydlení. To znamená, že bez ohledu na to, zda je zrovna krize nebo ne, dobrý makléř nemá o práci nikdy nouzi, protože lidé potřebují bydlet v každé situaci.

Další tipy na podnikání bez vstupních investic

Práce realitního makléře vás nezaujala? Podívejte se na tipy na další činnosti, které v roce 2024 dávají smysl:

Freelancing:

 • Grafický design

 • Webový vývoj

 • Copywriting

 • Překladatelství

 • Fotografování

Konzultace a poradenství:

 • Obchodní konzultace

 • Marketingové poradenství

 • Finanční poradenství

 • IT konzultace

 • Kariérní poradenství

E-commerce:

 • Prodej na online tržištích (např. eBay, Amazon)

 • Vlastní e-shop

 • Dropshipping

Vzdělávání a školení:

 • Online kurzy

 • Jazykové kurzy

 • Osobní trenérství a fitness

 • Koučink (životní koučink, obchodní koučink)

Nastartujte se u nás

Máte chuť změnit svou kariéru nebo rovnou po škole začít jako makléř? Napište nám nebo zavolejte a rádi s vámi vše osobně probereme.