Chci prodat nemovitost

Postaráme se o prodej vašeho bytu nebo domu. Zajišťujeme i prodej pozemků a komerčních objektů. Úspěšně jsme prodali již více než 4 000 nemovitostí. I proto jsme vaše sázka na jistotu.

Chci prodat nemovitost

Postaráme se o prodej vašeho bytu nebo domu. Zajišťujeme i prodej pozemků a komerčních objektů. Úspěšně jsme prodali již více než 4 000 nemovitostí. I proto jsme vaše sázka na jistotu.

Chci prodat nemovitost

Postaráme se o prodej vašeho bytu nebo domu. Zajišťujeme i prodej pozemků a komerčních objektů. Úspěšně jsme prodali již více než 4 000 nemovitostí. I proto jsme vaše sázka na jistotu.

Proč prodat nemovitost s námi?

Získáte víc peněz

Naše zkušenosti vám přinesou zisk. Vaši nemovitost prodáme za víc, než kdybyste se do toho pustili sami. V aukcích se nám daří zvýšit cenu v průměru o 8 %, protože neprodáme prvnímu, kdo přijde.

Prodáme všechny typy nemovitostí 

Ať chcete prodat byt v centru Prahy, rodinný dům na okraji města, chalupu na horách nebo pozemek, naši specialisté se postarají o hladký průběh transakce. Zvládneme i prodej komerčních nemovitostí jako jsou kanceláře, výrobní haly a podobně.

Ušetříte svůj čas a energii

S nemovitostmi je spousta papírování a obíhání úřadů. Ano, zvládnete to sami, ale opravdu chcete svůj volný čas věnovat přípravě nemovitosti a smluv, prohlídkám a všemu dalšímu?

Hájíme vaše zájmy a pracujeme exkluzivně

Při prodeji nemovitosti naše klienty výhradně zastupujeme. Proč se vám to vyplatí? Protože jen makléř, který pracuje exkluzivně, investuje maximum času a peněz, aby pro vaši nemovitost našel toho nejlepšího kupce. Pročtěte si všechny výhody.

Vyhnete se chybám

Nemovitost prodáváte párkrát za život. My 30× měsíčně. Proto vás dokážeme tímto zásadním momentem spolehlivě provést. Zkrátka proto, že v něm máme praxi.

Jsme nejsilnější síť
na trhu

RE/MAX je největší realitní síť na českém trhu. Jako prodávající tak máte jistotu, že jednáte se značkou, která tu bude i zítra a ne kanceláří, která za měsíc nemusí existovat. Kvalita a stabilita jsou naše přednosti, i když jde na trhu do tuhého.

Ocenění nemovitosti zdarma

Chcete zjistit, jak se vaše nemovitost v posledních letech zhodnotila? Rádi vám připravíme odhad ceny zdarma. Stačí vyplnit pár údajů, které potřebujeme pro analýzu.

Jak probíhá prodej nemovitosti?

Co všechno prodávajícímu zajistíme?

Homestaging

Vzbudit emoce, zájem a touhu. To je cíl homestagingu, který vaši nemovitost ukáže v nejlepším světle. Proto je v naší kanceláři samozřejmostí. Spolupracujeme se šikovnými fotografy, kameramany i tvůrci virtuálních prohlídek. Společně ručíme za to, že nemovitost vzbudí zájem na první pohled.

Účinný marketing

Prodej nemovitosti už dávno není o přidání inzerátu na S-Reality a čekání až se někdo ozve. Děláme maximum pro nalezení kvalitního zájemce. Kromě širokých sítí kontaktů našich makléřů využíváme i moderní online kanály jako jsou chatboti, reklama na Facebooku, Instagramu i ve vyhledávání. Zkrátka se staráme, aby vaši nemovitost vidělo maximum lidí.

Kompletní právní servis

Práce makléře se dělí na krásno a správno. Skvělá prezentace je jedna věc, ale smlouvy dotažené do posledního písmene jsou ještě důležitější. Dlouhodobě spolupracujeme s několika právnickými kancelářemi a staráme se, aby pro vás transakce byla maximálně bezpečná a transparentní. Spolehlivě vás provedeme celou transakcí.

Přesné stanovení ceny

Správné nacenění nemovitosti je pro úspěšný prodej naprosto klíčové. Díky několika cenovým mapám, datům o uskutečněných prodejích, posouzením konkurenčních nabídek a zkušenostem našich makléřů umíme kvalifikovaně odhadnout hodnotu vaší nemovitosti. Po konzultaci a schválení s vámi ji pak dáme za tuto částku do prodeje.

Zabezpečení financí

Bezpečí vašeho majetku a financí je po celou dobu transakce naší maximální prioritou. Proto v souladu se Zákonem o realitním zprostředkování a podle přísných pravidel pro úschovy kupních cen v RE/MAX Česká republika nabízíme našim klientům úschovy jen u prověřených advokátů. 

Předvýběr a filtr zájemců

Pozvali byste si na prohlídku člověka, o kterém dopředu víte, že si vaši nemovitost nemůže dovolit? My také ne. Proto hned na začátku procházíme rejstříky exekucí a další užitečné zdroje, abychom zájemce vyfiltrovali a na prohlídky pozvali jen ty, kteří sítem projdou.

Chci prodat za nejvyšší cenu nebo skvěle pronajmout

Nechte nám na sebe kontakt. Brzy vám náš makléř zavolá a domluvíme se na případné spolupráci.

Jaké nemovitosti dáte přednost?

Reality jsou o emocích a špičkový první dojem má často statisícový efekt na cenu vaší nemovitosti. Proto ho nenecháváme náhodě. Zájemce se musí v bytě ihned cítit příjemně. Proto používáme efektivní homestaging a máme skvělé fotografy, kteří váš dům nebo byt ukáží v tom nejlepším světle. Vidíte ten rozdíl?

Zvýšíme cenu vaší
nemovitosti o 8 % a vyděláme na sebe

Získejte víc peněz za svou nemovitost. V aukcích se nám daří zvýšit původní cenu průměrně o 8 %!

S námi přesně víte, kolik vás naše služby budou stát a zároveň provizi platíte pouze v případě úspěšného prodeje. Zajímá vás více o provizi realitní kanceláři? 

Aukce nám pomáhá vybrat zájemce, který je připraven za vaši nemovitost zaplatit nejvíc.

Zkušenosti našich klientů

Často kladené otázky k prodeji nemovitosti

Jak prověřujete kupující a zájemce?

Vybrat správného kupujícího či nájemce pro naše klienty považujeme za důležitou součást naší práce. Obzvlášť u pronájmu je klíčové vybrat nájemce, kteří nejenom budou schopni dlouhodobě platit nájemné, ale i se budou k vaší nemovitosti chovat s respektem a ohleduplností.

Za tímto účelem s každým zájemcem o prohlídku nejprve probereme jeho situaci, co a z jakého důvodu přesně hledá a posoudíme, zda je pro něj vaše nemovitost vhodná. Následně jej prověříme přes veřejně dostupné služby, zda na něj není vedena exekuce či např. nemá bydliště na obecním úřadě.

To vše děláme z jediného důvodu: mít jistotu, že na prohlídku přivedeme pouze reálné zájemce a neplýtvat tak vaším časem.

Jak stanovujete cenu nemovitosti k prodeji?

Nastavit správnou cenu nemovitosti je klíčová dovednost kvalitního realitního makléře. Když se cena nastaví příliš nízko, můžete přijít o peníze. A když se na počátku prodeje nastaví příliš vysoko, přijdete o mnoho potenciálních zájemců, které cena odradí.

Správné nastavení ceny není o pocitech, ale o datech. A těch máme v RE/MAX opravdu hodně. Makléř pracuje hned s dvěma datovými sestavami: cenové mapy prodaných nemovitostí (aktuální a historická data z katastru nemovitostí) a aktuální nabídka na trhu, která bude vaší nabídce de facto konkurovat. Poté makléř přihlédne ke specifikům vaší nemovitosti a určí její aktuální tržní cenu. Po odsouhlasení s Vámi je možné začít prodávat.

Občas může nastat situace, kdy se sejde na jednu nemovitost více zájemců o koupi. V takovém případě, po dohodě s vámi, vybíráme kupujícího prostřednictvím online aukce. Pouze tak máme jistotu, že jsme prodali nemovitost za maximální cenu, kterou je v daném okamžiku trh schopen zaplatit. A vy tak získáte maximum peněz pro své další plány.

Chci zpracovat cenový odhad zdarma

Kolik zaplatím za služby realitní kanceláře?

Principiálně může být provize stanovena procentem z kupní ceny anebo fixní částkou. Za mě je první varianta lepší, protože je jasné, jakým způsobem se bude měnit provize, když se v průběhu jednání změní kupní cena.

Výše provize je velmi složité téma a není možné nastavit nějaký přesný ceník. Pokud bychom měli přesto přijít s nějakým číslem, pak můžeme říct, že v regionu Praha a Střední Čechy se provize pohybuje u prodeje mezi 3 a 6 % z kupní ceny. Každá transakce je jinak složitá, každý makléř pracuje jinak a investuje do zakázky různé peníze. Každopádně data jednoznačně ukazují, jak vysokou přidanou hodnotu může kvalitní makléř při prodeji mít.

Přečtěte si článek, jak fungují provize v realitách

Jak prodat nemovitost s hypotékou?

Prodat nemovitost, která je zatížena hypotékou, není nic neobvyklého ani složitého. Většina zájemců nebude chtít nemovitost i se zástavním právem, proto je potřeba hypotéku buď splatit předem a nebo během prodeje.

Druhá varianta je běžnější, protože nevyžaduje další prostředky. Část z kupní ceny jednoduše použijete na doplacení hypotéky a je hotovo. Celou transakci je ale třeba správně načasovat. Proto se vyplatí mít na své straně odborníky.

Přečtete si, jak prodat nemovitost s hypotékou

 

Co je homestaging? Jak připravujete prezentaci nemovitosti?

Viděli jste někdy v prodejně aut vozidlo, které by bylo zaprášené nebo poškrábané? Viděli jste někdy prodejnu oblečení, kde by byly jednotlivé kusy volně poházené a neurovnané? Asi ne. Každý prodejce ví, že zboží musí být nabízeno tak, aby se nechaly maximálně vyniknout jeho přednosti. Proto spolupracujeme s odborníky, kteří nám pomohou nemovitost připravit na prodej tak, aby byla vaše nemovitost ještě lákavější a odlišila se od ostatních na trhu. V týmu s fotografem a makléřem tak připraví prezentaci, jež zaujme každého, kdo podobnou nemovitost hledá. 

Každá nemovitost si žádá trochu jiný přístup. Někdy je vhodné připravit 3D model, někdy videoprohlídku, u prázdných nemovitostí je zase vhodné udělat tzv. virtuální staging, kdy šikovný grafik vybaví nemovitost virtuálním nábytkem, aby měli zájemci lepší představu, jak by mohla nemovitost jednou vypadat. Jsme tak schopni přivést více zájemců o vaši nemovitost.

Jak zacházet s předkupním právem a spoluvlastnickým podílem?

Dostali jste se do situace, kdy potřebujete řešit prodej spoluvlastnického podílu? Pak vězte, že v praxi můžete se spoluvlastnickým podílem k nemovitosti nakládat zcela libovolně, bez toho, že byste se museli ohlížet na spoluvlastníky. Jedinou výjimkou je dědictví, kde platí určité omezení. Vše je ale potřeba spolu s předkupním právem správně načasovat.

Přečtete si, jak řešit spoluvlastnické podíly a předkupní právo