Reality jsou můj svět. Pojďte do něj taky 

V realitách podnikám už od roku 2003. Za tu dobu jsem vyškolil téměř 2 000 makléřů a poznal tuhle práci ze všech úhlů. Po sbírání zkušeností v různých pozicích teď buduju vlastní kancelář, buďte její součástí!

Chci, aby vám to v realitách šlo

První kancelář je pro kariéru naprosto zásadní. Když bude vaše zkušenost stát za nic, dost možná už to v realitách nikdy znovu nezkusíte. Proto se nováčkům zodpovědně věnujeme, pomáháme jim získávat první kontakty a pořádáme školení, co daleko přesahuje průměrnou přípravu.

Byl jsem makléř, šéf i manažer franšízy

V realitách jsem poznal většinu myslitelných pozic. Proto už znám jejich problémy a rozumím jim. Než jsem se pustil do budování vlastní kanceláře, prošel jsem český realitní trh křížem krážem.

Tým, kde se budete cítit fajn

Sice je doba home officová a jako makléř můžete pracovat odkudkoliv, ale i tak chci vytvářet tým, ve kterém je super atmosféra a máte radost, když svoje kolegy potkáte. I když to není každý den.

Štěpán Gjurič

Jak to u mě začalo?

Asi ještě ani v roce 2003, kdy jsem v realitách začínal, mě nenapadlo, že se stanou mým životem. Přitom dnes, při zpětném pohledu, si říkám, že to bylo od začátku jasné – můj otec je architekt, maminka psycholožka a mě vždy bavilo dělat obchod. Jinak to asi nemohlo dopadnout.

Zásadní změna a okamžik, kdy jsem začal brát reality vážně, byl začátek roku 2005. Tehdy mě s mým kolegou a kamarádem oslovil ředitel RE/MAX Česká republika, zda bychom nechtěli stát u vzniku první kanceláře RE/MAX v Česku. My na to kývli a v dubnu téhož roku jsme nastoupili, každý jako manažer svého týmu, do kanceláře v pražském Karlíně. Měli jsme možnost vidět zahraniční školicí materiály a potkat se s lidmi, kteří vlastnili kanceláře 20× větší, než byla jakákoli v Česku. Tehdy jsem pochopil, že stav realitního trhu u nás je i po 16 letech od revoluce v podstatě v bodě nula.

V roce 2009 jsem RE/MAX opustil a 10 let působil postupně na centrálách 2 konkurenčních sítí, nejdříve na pozici ředitele vzdělávání a poslední 4 roky v roli provozního ředitele. Jsem za tyto zkušenosti nesmírně vděčný, protože nyní můžu říct, že jsem skutečně na trhu realitních kanceláří prošel vším – od makléře, přes šéfa týmu, manažera a majitele pobočky až po ředitele franšízové sítě. Znám problémy a strasti všech těchto skupin a věřím, že jim dokážu porozumět – a především pomoci v dalším růstu.

1. 4. 2019, tedy shodou okolností na den přesně 14 let po mém prvním nástupu do této společnosti, jsem koupil kancelář RE/MAX Horizont. Kancelář, která má za sebou mnoho úspěchů a která vychovala 4 držitele ocenění „Hall of Fame“, neboli Síň slávy RE/MAX. Mojí dnešní rolí je podpora mého úžasného makléřského týmu a samozřejmě jeho další rozšiřování. Protože jen velké týmy jsou do budoucna schopny poskytnout makléřům to, co potřebují a očekávají od své kanceláře: motivační odměňovací model, moderní zázemí, IT technologie a neustálý osobní růst.

Štěpánovy nejnovější články

V čem podnikat? Tipy na podnikání bez počátečního kapitálu

V čem podnikat? Tipy na podnikání bez počátečního kapitálu

Hledáte podnikatelskou inspiraci? Přinášíme vám přehled podnikání, kde nejsou potřeba velké vstupní investice.

Prohlídky jsou ve Španělsku párty, ale jenom pro makléře. Rozdíly v cenách jsou obří – Lucie Krajná

Prohlídky jsou ve Španělsku párty, ale jenom pro makléře. Rozdíly v cenách jsou obří – Lucie Krajná

Po delší pauze jsme zpět s novým dílem. Štěpán Gjurič si tentokrát pozval Lucii Krajnou z RE/MAX Lusso.

Zvu vás na kafe

Láká vás realitní kariéra, ale ještě třeba nevíte na 100 %, že je to cesta pro vás? Stavte se za námi na kafe. Popovídáme si a uvidíte, jestli do toho půjdete.